Havalimanından araç nasıl kiralanır?

Son yıllarda araç kiralama imkanlarının kolaylaşması kısa süreli araç ihtiyacı olanlar için cazip daha çok tercih edilir bir hizmet olmaya başladı. Gerek araç kiralama ofislerinden gerekse de internet üzerinden artık kolaylıkla araç kiralanabiliyor.

Ülkemizdeki otomotiv sektörünün raporlarına göre; son iki yılda otomobil satış oranları bir önceki seneye göre yüzde beş azalırken, aynı dönemde kiralama sektöründeki büyüme ise yüzde 11’e yakın bir seviyede gerçekleşmiş. Havaalanları araç kiralama işlemlerinde en çok tercih edilen noktalar olmuş. Bunun en önemli sebeplerinden biri sık uçak yolculuğu yapanların en büyük sıkıntısının şehir merkezine uzak havalimanlarından evlerine, toplantı noktalarına ya da otellerine ulaşım sağlamak. Taksi ve özel transfer hizmetleri ekonomik seçenekler olmaktan uzaklaşabilmekle birlikte hareket rahatlığı sunması açısından araç kiralamak daha cazip bir seçenek olabiliyor. Bu sebeple havalimanından araç kiralamak hem ekonomik hem de daha ulaşımı rahatlatan bir seçenek. Fakat havalimanlarında çok fazla araç kiralama ofisi var ve uzun bir yolculuğun ardından bu ofislerin arasında dolaşıp fiyat karşılaştırması yapmak biraz zorlayıcı olabiliyor.

Yeni internet gelişmeleriyle birlikte artık farklı seçenekler aracı platformlar vasıtası ile aranabiliyor, fiyat karşılaştırması yapılabiliyor ve istenen servis veya ürün bu aracı platformlar üzerinden satın alınabiliyor. Araç kiralam konusunda da örneğin Yolcu360 servisini kullanarak araç kiralama ofislerinin fiyatlarını ve araç özelliklerini karşılaştırabiliyorsunuz. Uçak yolculuğunuz başlamadan önce Yolcu360 mobil uygulaması ve web sayfası üzerinden rezervasyonunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Mesela, İstanbul’un Anadolu yakasındaki havalimanı Sabiha Gökçen’ den araba kiralama yapmak istiyorsanız bu altyapıdan kolayca faydalanabilirsiniz.

Havalimanlarından kiraladığınız bir araçla kısa ya da uzun vadeli seyahat planı yapabilirsiniz. Yolcu360 paneli size günlük ya da aylık araç kiralama seçeneklerini bir araya topluyor. Şirketler ise aylık araç kiralama yaparak, yıllık olarak araç ihtiyaçlarını sağlayabiliyorlar. Böylece bir yıl boyunca çalışanlarının seyahatlerinde araç sigortası gibi masraflardan tasarruf ediyorlar.

Tatilini birkaç ay boyunca yazlığında ya da bir tatil beldesinde geçirecekler “sezonluk” olarak tabir edebileceğimiz aylık araç kiralama seçeneklerini de değerlendiriyorlar. Havalimanından araçlarını teslim alan tatilciler, diledikleri zaman rezervasyon sürelerini uzatıp-kısaltarak yolculuk sürelerini belirleyebiliyorlar. Böylece tatilleri bittiğinde dönüşte yine havalimanına araçlarını teslim ederek sezonluk araç kiralama ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Görüldüğü üzere teknoloji ve internetin gelişmesi artık hayatımızı kolaylaştıran alternatifler sunarken aynı zamanda planlamalarımızda da farklı opsiyonları değerlendirmemize imkan tanıyor.

Yorum Yapın veya Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir